Nog geen lenteweer
Het hogedrukgebied, dat de afgelopen periode ons weerbeeld heeft bepaald, treffen we nu ten zuiden van onze omgeving aan met een kern boven de Alpen en een kern boven de Pyreneeën. Daardoor is de stroming geleidelijk gedraaid naar het westen en kunnen fronten weer langskomen.
Vrijdagmiddag +36:
Een depressie nabij IJsland met twee kernen heeft de regie op ons weer overgenomen en stuurt fronten vanaf de oceaan naar het oosten. Een koufront ligt over Engeland en die trekt in de namiddag en avond met regen over onze omgeving. In deze kaart zitten wij daar dus nog voor met een toenemende zuidelijk wind met 20-25 knopen, die redelijk zachte lucht aanvoert.
Zaterdagmiddag +60:
Het koufront is ondertussen Polen aan het passeren waardoor wij wat dieper in de maritiem polaire lucht zijn geraakt. Die levert aan het begin van de dag nog onstabiliteit op, getuige de trog die net ons land heeft verlaten. Een nieuwe depressie bij Groenland stuurt weer een aantal fronten richting het oosten. Tussen de wegtrekkende trog en het naderende frontaal systeem bevindt zich een rug van hogedruk boven de Britse Eilanden die daar voor een stabilisering van de atmosfeer zorgt. De rug trekt in de namiddag en avond in afgezwakte vorm over ons land waarbij de vlagerige west-noordwestelijke wind met 20-25 knopen geleidelijk gaat krimpen naar het zuidwesten.
Zondagmiddag +84:
De fronten uit het westen schuiven ten noorden van onze omgeving met dikkere bewolking en regen naar het oosten. Meer naar het zuiden is er ruimte voor opklaringen. Wel staat er een pittige wind: 25-30 knopen uit het zuidwesten.
Het ziet er naar uit dat na het weekend de laatste dagen van maart vrij zacht verlopen, maar dat april vervolgens koud gaat beginnen.
Dat gaan volgende week donderdag verder bekijken.