Complexe weersontwikkelingen
De afgelopen periode werd een paar keer de warmste dag gemeten en hield de herfst zich aangenaam in. Dat is het aankomende weekend wel even anders, want koude vrieslucht bereikt vanuit het oosten ons land, waarbij er ook winterse neerslag kan vallen.
Vrijdagmiddag +36:
Het pittige lagedrukgebied, dat op deze donderdag vanaf het zuiden van Engeland langs onze kust naar het noorden trekt met veel regen en wind, treffen we in deze kaart boven het noorden van de Engelse oostkust aan en gaat daar opvullen. De fronten die daarbij horen bepalen het weerbeeld met regen. Het meest noordelijke front geeft ook de scheiding aan met het behoorlijk koude lucht die vanuit Noord Europa met een oostelijke stroming onderweg is naar ons land. Langs de westkust staat een westelijke wind met 15-20 knopen die boven land krimp naar een zuidelijke richting met 5-10 knopen. In het noordoosten van ons land staat 10-15 knopen uit het zuidoosten.
Zaterdagmiddag +60:
Het hogedrukgebied dat de kou onze kant opstuurt, zien we in deze kaart boven het noorden van Rusland liggen. Samen met een lagedrukgebied boven de Oekraïne zorgen die voor de koude oostelijke aanvoer. De scheidingslijn tussen deze lucht en de wat mildere lucht boven het zuidwesten van Europa, bevindt zich als een front dwars over ons land. Ten noorden van het front liggen de temperaturen op of net onder het vriespunt en kan er sneeuw vallen. De wind komt daar met 10-15 knopen uit het oosten. Ten zuiden van het front staat een variabele wind met een knoop of 5. Vanaf de oceaan nadert een frontale zone de Britse Eilanden.
Zondagmiddag +84:
In dit front is een opnieuw een lagedrukgebied ontstaan dat boven Midden Engeland wordt verwacht. Het front trekt vanuit het zuidwesten ons land met regen binnen. De neerslag valt in de koude lucht en kan daarbij voor gladheid zorgen. Door dit laag zijn de drukverschillen rond onze omgeving weer behoorlijk toegenomen en staat er zuid van het front een vlagerige westelijke wind met 25-30 knopen. Aan de andere kant van het front is de wind zuidelijk 20-25 knopen.
Al met al onaangenaam weekendweer.