🔴 Live webinar! Kennis van de Weerkaart | 18 oktober om 20:00 uur. Meld je hier gratis aan
🔴 Gratis live webinar op 18 okt. 2022!
Meld je hier gratis aan

Wat wordt het weer in Nederland dit weekend?

Weekend weerbericht geldig van donderdag 26 tot en met zondag 29 september 2024

Het weekend weerbericht is voor iedereen die aan of op het water gaat zijn dit weekend. Elke week vind je hier een video boordevol tips en wetenswaardigheden over het weer.

Met meteoroloog Henk Huizinga

Snelle veranderingen

In de aanloop naar het weekend buitelen de lagedrukgebieden met hun fronten rond onze omgeving over elkaar heen. Dan weet je dat de herfst echt is begonnen en dat de rust in atmosfeer is verdwenen. Maar opnieuw komt in het weekend een hogedrukgebied de boel  even herstellen.

Deze donderdagmorgen begint na een natte nacht nog redelijk rustig, maar vanuit het zuidwesten naderen alweer buien. Dat alles met een zuidwestelijke wind met op zee zo’n 20-25 knopen en uitschieters daarbij.

Vrijdagmiddag +36:

In deze weerkaart zien we een langgerekte frontale zone liggen van Finland tot aan de Golf van Biskaje. In die zone bevinden zich diverse kleine lagedrukgebiedjes, waarvan er eentje boven Noord Holland wordt verwacht. Aan de voorkant van de zone staat bij ons een stevige zuid-zuidwestelijke wind met 20-25 knopen, die erachter snel ruimt naar het noord-noordwesten met 35-40 knopen. Dat alles met stevige uitschieters en buien! Kortom: heftig herfstweer. Op de oceaan ligt ondertussen het Azorenhoog, dat onze kant op komt.

Zaterdagmiddag +60:

De kern van dit hoog wordt boven de Noord Spaanse kust verwacht met een rug die over de Britse Eiland loopt. Wij zijn aan het bijkomen van de perikelen van de vrijdag, waarbij we ons nog in de onstabiele lucht met enkele buien bevinden. Maar de rust begint al aardig in te treden met een vlagerige noordwestelijke wind met 15-20 knopen, die in de avond krimpt naar het westen. Rond middennacht wordt het hoog nabij de Alpen verwacht.

Zondagmiddag +84:

Het hoog ligt nu met zijn kern boven Midden Europa waardoor bij ons de wind verder is gaan krimpen naar het zuiden met 10-15 knopen en beleven we zowaar aangenaam weer.

Deel dit weerbericht met je zeilvrienden

Email
WhatsApp
Print
Facebook
Twitter
LinkedIn

Bracknell weerkaarten

Hieronder zie je de weerkaarten voor de komende 48 uur.
Je kunt de exacte tijd van publicatie op de weerkaart aflezen.

Actueel op maandag 13 januari

maandag 13 januari +24 uur

maandag 13 januari +36 uur

maandag 13 januari +48 uur

Ontvang het Weekend Weerbericht!

Elke week een leerzame video met het zeilweer voor het aanstaande weekend, gratis in je mailbox.

Meteo weercursus