Lastige timing
Zo nu en dan zorgen passerende fronten voor pittige neerslag en afkoeling, maar herstelt de situatie zich weer snel door de invloed van hogedrukgebieden. Zo ook de komende dagen. Op deze donderdag zorgt een hoog boven Midden Europa nog voor rustig weer, maar kruipen de isobaren op de Noordzee steeds dichter bij elkaar en staat daar een vlagerige zuidwestelijk wind met 25-30 knopen. De veroorzaker is een depressie tussen IJsland en Schotland. Ruim een week geleden was dit nog de orkaan Ernesto, die langs het Caribisch gebied trok. Vanuit dit laag komt het langgerekte polaire front met regen via de Britse Eilanden in betekenis afnemend onze kant op en kan er vanmiddag en vanavond op zee en langs de kust wat regen vallen. In dit front is midden op de oceaan een frontale golf ontstaan, die ons weerbeeld in de aanloop naar het weekend verder gaat bepalen.
Vrijdagmiddag +36:
De frontale golf is, al ontwikkelend naar een pittige depressie, via de Britse Eilanden boven de noordelijke Noordzee terechtgekomen, waarbij het bijbehorende polaire front bezig is ons land met regen te passeren. De zuidwesten wind met stevige uitschieters is aangetrokken naar 30-35 knopen. Achter het front ruimt de wind naar west-zuidwest en neemt later in de middag en avond geleidelijk af. De verplaatsing van het front naar het oosten wordt bij Bretagne tegengehouden door (alweer) een golfje in het front, dat te zien in de kaart voor middennacht.
Zaterdagmiddag +60:
Dat golfje zien we in deze kaart terug boven het noordwesten van ons land, waardoor we nog steeds te maken hebben met frontale regen. De wind is voor het front weer gaan krimpen naar zuidelijke richtingen met 15-20 knopen, om na passage in de middag te gaan ruimen naar het noordwesten.
Houd de ontwikkelingen goed in de gaten, want de timing van de passage van het front en de gedragingen van de wind is heel sterk afhankelijke van de diverse golfjes in dit front!!
In de kaart voor de nacht van zaterdag op zondag zien dat golfje terug boven Zweden en ligt het front boven Duitsland.
Zondagmiddag +84:
Opnieuw zorgt een uitloper vanuit het Azorenhoog voor herstel van het weerbeeld rond onze omgeving. De noordwestelijke wind met 10-15 knopen krimpt gedurende de dag naar het zuidwesten.