Zomerse start van de lente
Vrijdag start officieel de lente en dat gebeurt in stijl: warme lucht, weinig bewolking en droog. Kortom: terrasjesweer. De weerkaarten vallen met dominante hogedrukgebieden de laatste weken continue in herhaling.
De lagedrukgebieden zorgen rond het Iberisch Schiereiland voor buien.
Op deze donderdag zien we het hogedrukgebied, vorige week nog afkomstig vanaf Groenland, nu met zijn kern in de buurt van Roemenië liggen. Tezamen met een nieuwe depressie nabij Portugal zorgen zij voor de aanvoer van aangenaam warme lucht vanuit het Middellandse Zeegebied. Het isobarenpatroon laat maar weinig wind toe, waarbij het koude zeewater in combinatie met de aanwarmende kuststrook in de vroege middag voor een zeewindje kan zorgen
Vrijdagmiddag +36:
In de nacht naar vrijdag is boven Noorwegen een nieuw hoog ontstaan dat in deze kaart al is opgeschoven naar Finland. Het laag bij Portugal is wat naar het noorden getrokken en zorgt in een groot gebied daar omheen voor veel buien. De luchtdrukverschillen rond onze omgeving zijn door deze ontwikkelingen flink toegenomen, zodat de warme lucht nu wordt aangevoerd met een oostelijke wind. Boven land is dat met een knoop of 10 en op zee met zo’n 15-20 knopen.
Zaterdagmiddag +60:
De depressie zien we nu wat opgevuld liggen bij Bretagne en het bijbehorende occlusiefront ligt met regen en buien over het midden van Frankrijk. Wij gaan dat merken in de vorm van toenemende bewolking, want dit front wordt rond middennacht boven het zuiden van ons land verwacht. Het hogedrukgebied zien we terug boven Rusland. De oost tot zuidoostelijke wind staat noord van de Wadden nog aardig door met 15-20 knopen en in de Duitse Bocht zijn dat er 25-30. Langs onze westkust hebben we te maken met zo’n 10 knopen in het zuidwesten, oplopend naar 15 langs de noordwestkust.
Zondagmiddag +84:
Het laag wordt door The MetOffice boven het midden van Frankrijk verwacht en het front ligt nu meer ten oosten van ons land. Het weer staat nu meer onder de invloedssfeer van het laag dat zorgt voor een zuidoostelijke wind met 5-10 knopen. Uit de aanwezige bewolking kan een spatje regen vallen.