🔴 Live webinar! Kennis van de Weerkaart | 18 oktober om 20:00 uur. Meld je hier gratis aan
🔴 Gratis live webinar op 18 okt. 2022!
Meld je hier gratis aan

Wat wordt het weer in Nederland dit weekend?

Weekend weerbericht geldig van donderdag 19 tot en met zondag 22 december 2024

Het weekend weerbericht is voor iedereen die aan of op het water gaat zijn dit weekend. Elke week vind je hier een video boordevol tips en wetenswaardigheden over het weer.

Met meteoroloog Henk Huizinga

Volop herfst

Het weer van de afgelopen én aanstaande dagen doet eerder denken aan de herfst dan aan de winter; de temperaturen zitten ruim boven de vorstgrens en het verschil in temperatuur tussen de dag en de nacht is maar klein. Ook de patronen in de weerkaarten doen aan de herfst denken.

Op deze donderdag is in de vroege uurtjes een frontale zone vanuit het westen ons land binnengelopen, waarbij de zuidwestelijke wind op de passage snel ging ruimen naar het noordwesten en de regen plaats gaat maken voor buien. De wind komt op zee met een vlagerige 25-30 knopen uit het noordwesten.
Het Azorenhoog ligt keurig op zijn plaats en levert een stevig rug af die reikt tot voorbij IJsland. Pas na het weekend gaat het hogedrukgebied wat opschuiven naar het continent.

Vrijdagmiddag +36:

De rug passeert rond middernacht de Britse Eilanden en ligt in deze kaart al tegen de Alpen aan, waardoor er aan de lijzijde van dit massief een Genua-laag is ontstaan. De noodwestelijk wind krimpt in de ochtend naar het zuidwesten met 20-25 knopen, waarmee ook de buien uit beeld raken. Ondertussen stuurt een lagedrukgebied bij IJsland alweer een koufront over de Britse Eilanden heen. Dit front ligt rond middernacht al met buien bij ons voor de deur, waarna de wind weer ruimt naar het noordwesten.

Zaterdagmiddag +60:

Op deze kortste dag van het jaar treffen we het front in betekenis afnemend al ver ten oosten van onze omgeving aan, maar niet getreurd: vanaf de Britse Eilanden nadert alweer een nieuwe frontale zone met regen de Noordzee. Daarbij trekt de zuidwestelijke wind in de middag aan naar 25-30 knopen.

Zondagmiddag +84:

Het gaat allemaal erg snel want het front is in deze kaart Polen alweer gepasseerd en ligt de bijbehorende depressie voor de Noorse kust. Dit lagedrukgebied zorgt bij ons voor een cyclonale stroming gevuld met onstabiele lucht en buien. De westelijke wind ruimt in de middag iets naar het noordwesten met 30-35 knopen en stevige uitschieters.
Richting de kerstdagen komt de atmosfeer tot rust, maar dat horen jullie in het weerbericht dat ik op dinsdagmorgen ga maken.

Deel dit weerbericht met je zeilvrienden

Email
WhatsApp
Print
Facebook
Twitter
LinkedIn

Bracknell weerkaarten

Hieronder zie je de weerkaarten voor de komende 48 uur.
Je kunt de exacte tijd van publicatie op de weerkaart aflezen.

Actueel op zaterdag 11 januari

zaterdag 11 januari +24 uur

zaterdag 11 januari +36 uur

zaterdag 11 januari +48 uur

Ontvang het Weekend Weerbericht!

Elke week een leerzame video met het zeilweer voor het aanstaande weekend, gratis in je mailbox.

Meteo weercursus