🔴 Live webinar! Kennis van de Weerkaart | 18 oktober om 20:00 uur. Meld je hier gratis aan
🔴 Gratis live webinar op 18 okt. 2022!
Meld je hier gratis aan

Wat wordt het weer in Nederland dit weekend?

Weekend weerbericht geldig van donderdag 13 tot en met zondag 16 juni 2024

Het weekend weerbericht is voor iedereen die aan of op het water gaat zijn dit weekend. Elke week vind je hier een video boordevol tips en wetenswaardigheden over het weer.

Met meteoroloog Henk Huizinga

Herfstachtig weekendweer

Zo langzamerhand voel je je als meteoroloog niet meer ‘veilig op straat’, omdat het chagrijn over het aanhoudende slechte weer onder meer wordt toegeschreven aan de weerkundigen. Ik baal net zo hard van de omstandigheden als jullie, maar helaas: ook het aanstaande weekend houden we het niet droog.

Vrijdagmiddag +36:

Het tamelijk fraaie weer op deze donderdag, te danken aan de tijdelijke aanwezigheid van een hogedrukgebiedje bij onze oosterburen, maakt nu weer plaats voor opdringerige fronten. Aangestuurd door een depressie ten westen van Schotland trekt een occlusie met regen langzaam van west naar oost over onze omgeving. Daarachter bevindt zich weer onstabiele lucht gevuld met buien. Er is nauwelijks verschil in windrichting op het front te bespeuren: voor het front is die zuidelijk en er achter zuid-zuidwestelijk. Boven land met 10 knopen en op zee met een vlagerige 20-25 knopen.

Zaterdagmiddag +60:

Het front ligt inmiddels boven Denemarken waardoor wij, getuige de troglijnen in de kaart, wat dieper in de onstabiele lucht terecht zijn gekomen. Op die troggen zitten de buien wat meer aan elkaar geklonterd, maar in het gehele gebied moet rekening gehouden worden met losstaande pittige buien. De wind komt uit het zuidwesten met op zee zo’n 25-30 knopen en flinke uitschieters en boven land met zo’n 15-20 knopen.

Zondagmiddag +84:

De lagedrukgebieden treffen we boven de Britse Eilanden aan en onze omgeving zit nog steeds in de onstabiele lucht met buien en een zuidwestelijke wind met een vlagerige 15-20 knopen. Een frontale golf met regen boven het noordwesten van Frankrijk trekt in de namiddag en avond via ons land richting Denemarken.

Deel dit weerbericht met je zeilvrienden

Email
WhatsApp
Print
Facebook
Twitter
LinkedIn

Bracknell weerkaarten

Hieronder zie je de weerkaarten voor de komende 48 uur.
Je kunt de exacte tijd van publicatie op de weerkaart aflezen.

Actueel op woensdag 19 februari

woensdag 19 februari +24 uur

woensdag 19 februari +36 uur

woensdag 19 februari +48 uur

Ontvang het Weekend Weerbericht!

Elke week een leerzame video met het zeilweer voor het aanstaande weekend, gratis in je mailbox.

Meteo weercursus