🔴 Live webinar! Kennis van de Weerkaart | 18 oktober om 20:00 uur. Meld je hier gratis aan
🔴 Gratis live webinar op 18 okt. 2022!
Meld je hier gratis aan

Wat wordt het weer in Nederland dit weekend?

Paasweekend weerbericht geldig van vrijdag 29 maart tot en met maandag 1 april 2024

Het weekend weerbericht is voor iedereen die aan of op het water gaat zijn dit weekend. Elke week vind je hier een video boordevol tips en wetenswaardigheden over het weer.

Met meteoroloog Henk Huizinga

Matig paasweekendweer

Voor het aankomende paasweekend staan er veel fronten en lagedrukgebieden in de weerkaarten en dat belooft weinig goeds. De teneur wordt op deze donderdagmorgen ingezet met de passage van een regenfront gevolgd door buien.

Vrijdagmiddag +36:

Lagedrukgebied Nelson is vanaf de oceaan via Wales aanbeland boven Schotland. Voor de kust van Portugal ontwikkelt zich op deze donderdag een frontale depressie, die in de nacht naar vrijdag via Frankrijk nu boven Duitsland is aangekomen. Daarbij maakt de oostelijke helft van ons land kans op regen. De zuid-zuidwestelijke wind trekt donderdagavond aan naar 25-30 en neemt op vrijdag overdag af naar 20-25 knopen uit het zuiden.

Zaterdagmiddag +60:

Nelson is van de kaart verdwenen en een occlusie boven Engeland zorgt voor dikkere bewolking en wat regen langs de westkust. De luchtdrukverschillen zijn afgenomen zodat er een zuidelijke wind met nog 5-10 knopen staat.

Zondagmiddag 1e paasdag +84:

Een nieuwe depressie is vanaf de oceaan in de Golf van Biskaje aangekomen en zorgt ervoor dat de wind rond onze omgeving is gaan krimpen naar een oostelijke richting met een vlagerige 15-20 knopen. We bevinden ons in onstabiele lucht met buien, getuige de trog boven ons land. De depressie trekt in de nacht naar het noordoosten.

Maandagmiddag 2e paasdag +120:

We kijken 5 dagen vooruit, dus de betrouwbaarheid van de verwachting neemt af. Maar als de voortekenen ons niet bedriegen, dan ligt de depressie op deze dag boven ons land met veel bewolking én regen. De wind draait linksom ronde de kern van het laag.

Houd de ontwikkelingen goed in de gaten, zeker wat betreft de windrichting!!

Deel dit weerbericht met je zeilvrienden

Email
WhatsApp
Print
Facebook
Twitter
LinkedIn

Bracknell weerkaarten

Hieronder zie je de weerkaarten voor de komende 48 uur.
Je kunt de exacte tijd van publicatie op de weerkaart aflezen.

Actueel op vrijdag 14 maart

vrijdag 14 maart +24 uur

vrijdag 14 maart +36 uur

vrijdag 14 maart +48 uur

Ontvang het Weekend Weerbericht!

Elke week een leerzame video met het zeilweer voor het aanstaande weekend, gratis in je mailbox.

Meteo weercursus